Veiligheid begint bij u zelf
Veilig werken op hoogte
Veilig werken begint met betrouwbare machines. Bij Van der Waay staat veiligheid centraal. Of het nu gaat om reinigen, coaten of onderhoud aan het kasdek: onze machines zijn ontworpen voor veilig gebruik op hoogte.
Ontworpen conform Europese richtlijnen
Al onze installaties voldoen aan de Europese Machinerichtlijn (2006/42/EG). Dit betekent dat onze machines zijn ontwikkeld met oog voor veiligheid, duurzaamheid en risicovermijding. Van ontwerp tot productie, wij zorgen ervoor dat er gewerkt kan worden met betrouwbare en veilige machines voor onderhoud aan het kasdek.
Meer weten over veiligheid bij Van der Waay?
Neem contact met ons op voor advies of een toelichting op onze veiligheidsmaatregelen. We denken graag met u mee.
Veiligheid in de praktijk
Een veilige machine is stap één, veilig gebruik is stap twee. Daarom adviseren we:
- Controleer of de kas geschikt is voor de machine. Denk aan een robuuste servicerail, stoppers aan het einde van de kasgoot en controleer of de kasgoten het gewicht van de machine kunnen dragen.
- Gebruik goedgekeurde hijsmiddelen.
- Zorg dat personeel op de hoogte is van de risico’s.
- Pas persoonlijke beschermingsmiddelen toe waar nodig en zorg dat het personeel getraind is hoe deze gebruikt moeten worden.
- Werk altijd volgens de handleiding.
Slim ontwerp voor veilig gebruik
Onze machines zijn ontworpen met oog voor veiligheid in elk detail:
- Bewegende onderdelen zijn afgeschermd
- Eenvoudige bediening
- Robuuste bouwkwaliteit
- Optionele afstandsbediening voor veilige werkomstandigheden vanaf de grond
Goed onderhoud is veiliger werken
Regelmatige controle en onderhoud van onderdelen voorkomt storingen en ongevallen. Wij leveren snel de juiste onderdelen en ondersteunen bij service of inspectie.
Veelgestelde vragen over veiligheid
Heb ik een hijsvoorziening nodig voor installatie?
Ja, onze machines worden op de kas geplaatst met een goedgekeurd hijsmiddel.
Is een opleiding nodig voor gebruik?
Hoewel onze machines eenvoudig te bedienen zijn, raden we altijd aan om gebruikers goed te instrueren. Voor extra veiligheid zijn val beveiligingsmaatregelen standaard ingebouwd.
Wat te doen bij een storing?
Onze servicedienst zorgt ervoor dat uw installatie snel én veilig weer in bedrijf is.