Do's en Don'ts voor een perfecte schermlaag
WERK VEILIG
- Zorg ervoor dat veiligheidsinformatiebladen van de relevante stoffen beschikbaar zijn.
- Lees en begrijp de veiligheidsinformatiebladen voordat u de stoffen gebruikt.
- Zorg ervoor dat er oogspoeling beschikbaar is in de buurt van de werkzaamheden.
- Gebruik altijd de juiste persoonlijke beschermingsmiddelen bij het werken met de machines, zoals beschermende handschoenen, veiligheidsschoenen (minimaal klasse S3), veiligheidsbril, veiligheidsharnas, helm, vanglijn en beschermende overalls.
ALGEMEEN
- Voer altijd een reinigingscyclus uit voordat u de coatings gaat spuiten. De coating zal zich minder goed hechten aan vuil glas en daardoor voortijdig slijten.
- Zorg ervoor dat het glas volledig droog is voordat u de coating gaat aanbrengen.
- Gebruik alleen vloeibare coating. Gebruik nooit poedercoating!
POMPEN EN NOZZLES
- Zorg ervoor dat u een geschikte membraanpomp gebruikt met een capaciteit van minstens 40 liter per minuut en een drukbereik tot 50 bar (725 psi).
- Gebruik alleen een mengtank met een krachtige mechanische menger.
- Zorg ervoor dat de spuitdoppen in de spuitbomen:
- allemaal dezelfde zijn, TeeJet XR11004 VK
- niet lekken
- niet versleten zijn (jaarlijkse vervanging wordt aanbevolen)
- een goed spuitpatroon geven
- Reinig de mengtank, de pomp, de slang en de spuitbomen grondig met water, direct na de spuitwerkzaamheden.
COATING QUANTITY AND MIXING RATIO
Het aantal emmers coating per hectare/acre hangt af van verschillende factoren. Van der Waay kan hieromtrent geen advies geven. Informeert u bij uw coatingleverancier.
Een hoeveelheid spuitvloeistof van 1.300 - 1.600 liter per hectare (526 - 650 liters per acre) geeft goede resultaten.
Vuistregels:
- Als het warm en zonnig weer is, verhoog dan de hoeveelheid spuitvloeistof.
- Als u een groot aantal emmers aanbrengt, verhoog dan de hoeveelheid spuitvloeistof.
BEREIDEN VAN DE SPUITVLOEISTOF
- Vul eerst de mengbak met minstens 200 liter water, en voeg dan pas de emmers met coating toe.
- Zorg ervoor dat zowel de mechanische menger als de pomp draaien wanneer de coating in de mengbak wordt toegevoegd.
- Spoel de emmers goed uit boven de mengbak. De aanwezige lijm kan in de emmers zijn neergeslagen. Zonder de lijm zal de coating niet aan het glas hechten!
- Houd rekening met een verlies. Bereken daarom 10% meer spuitvloeistof dan nodig is.
WEERSOMSTANDIGHEDEN
- Breng de coating alleen aan op een schoon en droog kasdek om de beste slijtvastheid te verkrijgen.
- Breng de coating alleen aan bij droog weer met een relatieve vochtigheid < 80% op een droge kas. Een nat kasdek verdunt de laag. Wanneer de droogtijd te lang is, kan dit overmatige uitvloeiing en daardoor een ongelijkmatige coating veroorzaken.
- Houd de weersvoorspellingen in de gaten. Niet aanbrengen tijdens neerslag of wanneer er op korte termijn (binnen 12 uur) neerslag wordt voorspeld. Regen beschadigt een coating die nog niet helemaal gedroogd is.
- Alleen aanbrengen bij een temperatuur tussen 10 en 25 graden Celsius. Anders zal de droogtijd te lang zijn en zal de coating 's nachts nat zijn en door condensatie beschadigd kunnen raken.
- Pas alleen toe bij een maximale windsnelheid van 2 m/s (4,3 mph). De laag kan te dun worden en er kan overspray ontstaan.
DE APPLICATIE
De dag ervoor:
- Stel het juiste pompdebiet in. Gebruik hiervoor ons handige rekenhulpmiddel.
- Zorg ervoor dat de rijsnelheid van de Top Cleaner 25 meter per minuut is.
- Zorg ervoor dat de nozzles ongeveer 30 centimeter boven het glas zijn afgesteld, en het hele oppervlak van nok tot goot bestrijken.
- Doe altijd eerst een test met water.
- Bereid de spuitvloeistof. Gebruik hiervoor onze handige rekentool.
- Voordat u start, spoelt u eerst de slangen door tot de coating uit de nozzles komt.
- Zet eerst de luchtramen open, zodat de condens kan verdwijnen. Dit vermindert de kans op strepen in de coating onder de luchtramen.
- Als u eenmaal met het aanbrengen begonnen bent, stop dan niet voordat al de spuitvloeistof gespoten is en de hele machine met water gespoeld is. De lijm in de coating zal snel opdrogen en de nozzles verstoppen.
- Alvorens de machine te spoelen, verplaatst u haar naar een gedeelte van de kas waar de coating al helemaal droog is, of waar nog geen coating gespoten is.
- Als er nog spuitvloeistof in de mengbak zit, laat de roermenger dan draaien tot de volgende spuitbeurt. Dit zal bezinking voorkomen.